Με αφορμή την «Παγκόσμια ημέρα Περιβάλλοντος», το Τμήμα Παιδείας της Δ/σης Παιδείας-Πολιτισμού-Αθλητισμού σε συνεργασία με το Μουσείο Τσιτσάνη του Δήμου Τρικκαίων διοργανώνουν περιβαλλοντική εκδήλωση για τους μαθητές των Νηπιαγωγείων, με ζωγραφική, παιχνίδια ανακύκλωσης και δώρα, η οποία πραγματοποιείται στο χώρο του Μουσείου Τσιτσάνη την Κυριακή 5/6/2022. Στην εκδήλωση αυτή συμμετείχε με μεγάλη χαρά το Νηπιαγωγείο μας με τη συμμετοχή πολλών μαθητών/τριών μας και εκπρόσωπο των εκπαιδευτικών την κ. Ζαχαράκη Βασιλική Νηπιαγωγό του σχολείου μας η οποία ενέπνευσε, καθοδήγησε και έπαιξε με τα παιδιά καλλιεργώντας την περιβαλλοντική συνείδηση που οφείλουμε να έχουμε όλοι μας!! Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σ’ όλους τους συμμετέχοντες κι ένα μεγαλύτερο στους διοργανωτές της σπουδαίας αυτής εκδήλωσης!!!!

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ: