Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 11ου Νηπιαγωγείου Τρικάλων επισκέφτηκαν μετά από πρόσκληση του σχολείου μας την Έκθεση της Ομάδας Εικαστικών Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων, με τίτλο «Με στημόνι και υφάδι» στο ισόγειο του Μουσείου Τσιτσάνη.

Τους υποδέχθηκε η Νηπιαγωγός εκπρόσωπος του σχολείου μας κ. Ζαχαράκη Βασιλική & τους ξενάγησε στους χώρους της έκθεσης. Στο χώρο και στο τμήμα της υφαντικής υπάρχει στημένος αργαλειός όπου οι μαθητές/τριες θα μπορούν να υφάνουν μια σειρά στο «Χαλί της Ειρήνης!!

Η έκθεση είναι αναδρομική, με έργα που έγιναν κυρίως με ανακυκλωμένα υλικά και συνθέτουν μεράκι και φαντασία!! Συγχαρητήρια θερμά στην ομάδα Εικαστικών Εκπαιδευτικών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων για την πρωτοβουλία τους αυτή!!