Σήμερα 20 Δεκεμβρίου 2022 είχαμε την τιμή και τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο Νηπιαγωγείο μας τη συγγραφέα παιδικών βιβλίων κ. Χριστίνα Αλεξίου η οποία ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα μας με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό!!! Η συγγραφέας παρουσίασε στους μικρούς μαθητές/τριες μας το νέο της Χριστουγεννιάτικο βιβλίο με τίτλο: « Πρωτοχρονιά με τους Λιλιπούτειους & το Αστέρι που έπεσε από τον ουρανό»,  δυο υπέροχες χριστουγεννιάτικες ιστορίες, οι οποίες καθήλωσαν μικρούς και μεγάλους!!! Η κ. Αλεξίου προσέφερε στα παιδιά Χριστουγεννιάτικα κεράσματα και στο τέλος οι μαθητές/τριές μας ζωγράφισαν αυτό που τους άρεσε περισσότερο από τις ιστορίες που άκουσαν.

Ευχαριστούμε από καρδιάς την υπέροχη συγγραφέα κ. Αλεξίου Χριστίνα που μας χάρισε λίγο απ’ το Χριστουγεννιάτικο φως, θαλπωρή και λάμψη που όλοι μας χρειαζόμαστε!!!

Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλους!!!!