ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Η γιορτή λήξης του σχολικού μας έτους 2022-2023 πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 09/06/2023 στην αυλή του σχολείου μας παρουσία γονέων & κηδεμόνων.

Φέτος στο θέμα που επιλέξαμε για τη γιορτή μας τιμήσαμε την θάλασσα με μικρές αναφορές στην κακή ανθρώπινη επίδραση & παρέμβαση που οδηγεί στη καταστροφή του πλούτου της & στη ρύπανση του θησαυρού αυτής. Το κείμενο της γιορτής μας είναι συνδυασμός κειμένων από τη συνάδελφο Λένα Γκουνούλη, το περιοδικό Σύγχρονο Νηπιαγωγείο & λίγη δική μας έμπνευση’

Οι μαθητές & οι μαθήτριες μας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό με αποτέλεσμα η γιορτή μας να υλοποιηθεί με εξαιρετική επιτυχία, τους αξίζουν θερμότατα συγχαρητήρια!! Οι γονείς & κηδεμόνες απόλαυσαν τη γιορτή, ενθουσιάστηκαν με τις επιδόσεις των παιδιών & φυσικά λάβαμε κι εμείς οι εκπαιδευτικοί επαίνους & τα καλύτερα λόγια που θα μείνουν στην καρδιά μας και θα μας φωτίζουν, θα μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε με την ίδια κι ακόμη περισσότερη διάθεση για το καλύτερο!!!!

Ευχόμαστε από καρδιάς Καλό Καλοκαίρι, Καλή πρόοδο στα αγαπημένα μας παιδιά, Υγεία & Χαρά σε όλους!!!

Η Προϊσταμένη & οι εκπαιδευτικοί του 11ου Νηπιαγωγείου Τρικάλων